שיפור איכות אוויר

ברושור למפעלי מזון להורדה


כולנו מכירים את התופעה של הצטננויות והידבקויות ממחלות שונות במהלך הקיץ בזמן שאנו שוהים במבנים ממוזגים. בניין שבו קיימות מערכות מיזוג אוויר סובל מאיכות אוויר ירודה בשל העובדה שמזיקים שמקורם מתוצרי אדם וזיהומים שמגיעים ממקורות שונים, נישאים באוויר אותו אנו נושמים בחלל המבנים.

מקום הרבייה המרכזי של מזיקים אלו הנו בתוך סוללות הקירור שתפקידם לקרר את האוויר.

האוויר הקר שיוצא מתוך סוללות הקירור נושא עמו את המזיקים דרך תעלות מיזוג האוויר ומשם היישר אל המקום בו אנו שוהים.

אותם חיידקים ווירוסים פוגעים במערכת הנשימה שלנו וגורמים למחלות זיהומיות.

תופעה זו ידועה גם בשם סינדרום הבניין החולה.

בארה"ב מתים בכל שנה בבתי חולים מעל ל99,000 בני אדם מהידבקויות הקשורות גם לחיידקים ולווירוסים הנישאים באוויר דרך מערכות מיזוג האוויר.

גם בישראל נרשמים מספרים גבוהים מאוד של הידבקויות בבתי חולים ואלפי בני אדם נדבקים מידי שנה ממחלות שגם קשורות לזיהומים שנישאים באוויר דרך תעלות מיזוג האוויר.

מערכת מנורות פולטי קרינה UVC EMITTERS של חברת Steril-Aire מארה"ב תוכננה להגנה מושלמת מפני זיהומים שמקורם מעובש, פטריות, וירוסים ושאר מזיקים אחרים שגדלים בתוך מערכות מיזוג אוויר במבנים ממוזגים.

למעשה מערכת UVC EMITTERS משמידה מעל ל 99% מכלל המזיקים שגדלים בתוך סוללות הקירור. שמירה על סוללות אוויר נקיות מעובש, פטריות, ווירוסים ושאר המזיקים מבטיחה למבנה אוויר נקי ובריא.

בין אם אתם עובדים בבניין משרדים ובין אם אתם עובדים בבתי חולים או אפילו חלילה מאושפזים בבית החולים או שוהים בכל מבנה ממוזג באשר הוא מערכת UVC EMITTERS תדאג שתנשמו אוויר נקי ובטוח יותר מחקרים הראו, חד משמעית, שלאחר שבועיים עד שלושה מזמן התקנת המנורות המטהרות, איכות האוויר בחללים השתפרה בצורה משמעותית ביותר. 

להלן היתרונות הרבים שניתן להפיק ממנורות ה UVC EMITTERS™

שיפור ניכר של איכות האוויר בכל מבנה ממוזג
השמדת העובש והלכלוך על סוללות הקירור
שמירה על ניקיון סוללות הקירור באופן קבוע ורצוף
הפחתת התחזוקה לאפס בכל הקשור לניקיון סוללות קירור- חיסכון בכסף
אין יותר צורך בניקיון סוללות קירור באמצעות כימיקלים המזיקים לבריאות האדם ולסביבה
הפחתה בהוצאות החשמל ב- 10-15 אחוזים- חיסכון מדהים בכסף
הארכת חיי יחידות המזגנים
מוכר כמוצר ידידותי לסביבה
תואם את תפיסת הבנייה הירוקה
שמרו על בריאותכם ותבררו האם במבנה בו אתם שוהים קיימת מערכת נורות UVC שללא ספק תדאג לבריאותכם וביטחונכם

לצפייה בגלריה לחץ כאן

המסוף הבינלאומי ששופץ לאחרונה בשדה התעופה אוקלנד – ני זילנד

מערכת UVC בתפוקה גבוהה להפחתת הוצאות אנרגיה גם לאחר התרחבות שדה התעופה


להוות השער המרכזי לירוק. זוהי בדיוק הייתה מטרת רשות שדות התעופה של אוקלנד,ניו- זילנד, בבואם לחדש את מסוף הנוסעים הבינלאומי בשנת 2007.

למבנה הגדול ביותר בניו-זילנד, המטפל ב-13 מיליון נוסעים בשנה, הייתה מטרה לצמצם את פליטת הפחמן הדו חמצני ב-5% לפני שנת 2012.לכאורה, דרישה זו הייתה גבוהה במיוחד ורבת עוצמה, מכיוון שהטרמינלעתיד היה להתרחב ותעבורת הנוסעים עתידה לעלות ב-4.9%.יותר צרכנים עם הפחתה של אנרגיה? כיצד מקרה זה יכול להתרחש?

 

לדברי מרטין פירייר (Martyn Fryer), יועץ האנרגיה של שדה התעופה, הכנסת פתרונות מיזוג אוויריחד עם מערכות UVC EMITTERS® של חברת סטריל אייר לניקוי סלילי קירור וזיהומי אוויר (מערכות סטריל אייר הותקנו במערכות (HVAC היוו את הפתרון המרכזי. הצהרתו של מרטין פירייר: " זהו היה WIN-WIN-WIN לשדה התעופה אוקלנד-צמצום הוצאות אנרגיה, צמצום הפחתת פליטות CO2 ושיפור באיכות האוויר עבור הנוסעים והעובדים." למרות שהמטרה הייתה צמצום פליטת מזהמים עד 2012 ב-5%, הם למעשה השיגו את היעד שנתיים לפני הזמן המתוכנן. חלק ניכר מההצלחה שויכה ישירות לצמצום הוצאות אנרגיה במערכות HVAC.

בדיקות שנערכו על ידי שדה התעופה באוקלנד הראוש-77% מצריכת החשמל מיוחסת למזגנים. יעילות יחידות HVAC הן קריטיות לחיסכון באנרגיה. יעילות זו, קשה להשגה בעקבות הביופילם שגדל על סלילי הקירור שמעכב את תהליך העברת החום ומורידים את זרימת האוויר.על ידי השמדת הביופילם, התקני סטריל אייר מייתרים לחלוטין את הצורך בניקוי סלילי הקירורבאופן ידני או על ידי כימיקלים.סלילי קירור ותעלות המיזוג נשארים נקיים מעובש ובקטריות-שיקום הציוד והבאתו לביצועים המקוריים מבלי להשתמש בחומרים מזיקים וציוד יקר.

הרחקת ביופילם מסלילי הקירור במעל ל-100 יחידות טיפול אוויר נתנה תוצאה של שנה וחצי החזר השקעה (ROI) לדבריו של מרטין פרייר. זוהי תוצאה מעבר למצופה. התקנת המערכת לא היוותה הפרעה להתנהלות סדירה של הטרמינל. "צמצמנו את פליטת ה-CO2 במעל ל-400 טון", ציין פרייר, "בזכות התפוקה הגבוהה של מנורות סטריל אייר". החיסכון הכללי נאמד ב-272,000$ והפחתה של 2,480 MWh בכל שנה. זוהי הפחתה משמעותית ביותר של 2,480,000 קוט"ש.    

מעל למיליארד בני אדם טסים מידי שנה. שדות תעופה ומטוסים הנם שטחים מוגבלים שממוזגים בעיקר על ידי מיחזור האוויר (בתוספת אוויר צח). אדם אחד מוציא אוויר, אדם אחר נושם אותו. מהו האוויר שהאדם נושם? ווירוסים, בקטריות ועוד הנישאים באוויר הממוחזר. מנורות UVC Emitters® של חברת Steril-Aire הנן בעלות תפוקה גבוהה והוכיחו את יעילותן בהפחתה של עובש, בקטריות ווירוסים. בדיקות מיקרוביאליות בשדה התעופה אוקלנד, הראו הפחתה של מעל ל-99% בעובש ובמושבות של בקטריות ביחידות מיזוג אוויר 31 ימים לאחר התקנתן.